style=
777 109 130
Út - Pá 10:00 - 19:00
So 10:00 - 16:00

Hickory hole - Hole s příběhem

Historické golfové hole

     Historie golfu je opředena celou řadou tajemství a i přes rozsáhlá bádání a výzkumy nemáme dnes jasno o přesném datu vzniku této kouzelné hry. Mezi laickou i o něco odbornější veřejností můžeme narazit na celou řadu legend, pověstí a polopravd, se kterými jsou počátky golfu často spojovány. Opustíme-li půdu romantického bájesloví, lze za období vzniku golfu považovat 15. století, ze kterého se dochovala první písemná zmínka o golfu jako hře. Tato písemná zmínka pochází z roku 1 471, ve kterém byl golf po mohutném rozmachu mezi poddanými v 50. a 60. letech 15. století zakázán. Tento zákaz vydal skotský král James III., kterému bylo trnem v oku, že se jeho poddaní věnují „podivné hře se zahnutou pálkou“ namísto zdokonalování důležitých dovedností, jako je například lukostřelba. I přes tyto a další podobné zákazy si však golf své místo ve společnosti našel a rozšířil se do celosvětově oblíbené hry.

     I pro tyto nejasné počátky golfu jsou nesmírně cenné hmatatelné artefakty, které nám golfová historie zachovala. Jedná se zejména o historické golfové hole, historické golfové bagy, historické golfové míčky a historické golfové vozíky. Každý z těchto předmětů v sobě ukrývá pohnuté osudy původních majitelů. Každý golfista, který držel golfovou hůl v ruce, do ní otiskl kus ze svého já. Po celá staletí jsou tak psány příběhy, které v sobě historické golfové vybavení uchovává. Plně porozumět a pochopit jednotlivé příběhy není bohužel možné. Pečlivým a vzrušujícím bádáním však můžeme alespoň částečně poodhalit roušku tajemství a nahlédnout do dávné historie.

     Náš golfový obchod Bestgolf.cz se věnuje nákupu historického golfového vybavení, které dovážíme zejména z Velké Británie. Pokud je to nutné, toto vybavení restaurujeme a dáváme mu autentický vzhled, který mělo v období své největší slávy. Každý kousek historického golfového vybavení zahrnutý v naší nabídce, která je jednou z největších nabídek historického golfového vybavení v České republice, musel projít odborným posouzením, abychom za pomoci získaných znalostí, zkušeností a mnoha publikací odborné literatury poodhalili jeho příběh. Díky tomu neprodáváme pouze bezduchý dobře vypadající interiérový doplněk, ale spíše živoucí kus historie, který Vás ovane svým kouzelným příběhem pokaždé, když ho spatříte například nad svým zděným krbem.

     Historické golfové vybavení má však svou velkou cenu nejen co do estetiky, nýbrž i co do své stále se zvyšující hodnoty. Díky neúprosně plynoucímu času lze tedy o nákupu historického golfového vybavení hovořit jako o chytré investici.

     Ať už Vás historické golfové vybavení zajímá pro svou estetiku či více pro svou investiční hodnotu, určitě Vás zaujme náš nový golfový seriál „Hole s příběhem“, který pro Vás v souvislosti s rozšířením a zkvalitněním nabídky historického golfového vybavení připravujeme. Po tomto stručném úvodu a zamyšlení nad vztahem golfu a historie se můžete těšit na podrobnější přehled golfové historie, která je pro golfového sběratele stěžejní. Jedná se o historii z období 19. a 20. století, ze kterého pochází většina zachovaného historického golfového vybavení. Zaměříme se zejména na technologie výroby golfového vybavení a širokou obec výrobců, kteří k nám skrz své výrobky promlouvají napříč časovým spektrem. Budeme rádi, když se vydáte proti proudu času v naší společnosti a ještě radši, pokud si z našich společných toulek golfovou historií odnesete příjemné vzpomínky nebo nějaký ten suvenýr v podobě historické golfové hole či jiného starožitného golfového vybavení.

Hole s příběhem Hole s příběhem
Vše o nákupu
O bestgolf.cz
Golfová poradna
Další služby
FIO
Go Pay
RB
mastercard.png
mBank
visa.png
KB
Homecredit
U Slovanky 9D, 18200 Praha 8
Telefon: +420 777 109 130, Zákaznický servis: +420 777 109 149

Created by
(0)