CALLAWAY uvádí novinky pro rok 2019

Od 1. února 2019 spustila firma Callaway Golf, lídr v oblasti golfového vybavení a inovativních technologií zaměřujících se na dynamický výkon, prodej očekávaných novinek pro rok 2019. Těmito novinkami jsou především golfové drivery a fairwayová dřeva z rodiny Epic Flash, které se prezentují zbrusu novou technologií Flash Face.

Tato sofistikovaná konstrukce byla vytvořena umělou inteligencí se schopností „strojového učení“, což je oblast počítačové vědy, která využívá statistické techniky k tomu, aby umožnila počítačovým systémům "učit se" bez výslovného naprogramování. Díky tomu byl proces návrhu nové úderové plochy maximálně zefektivněn. Zatímco předchozí technologie úderové plochy byly navrženy produktovými inženýry za stanovení 8 až 10 prototypů, úderová plocha s technologií Flash face vzešla z 15 000 namodelovaných prototypů. Z těchto modelových konstrukcí byly na základě dalších propočtů vybrány takové úderové plochy, které nejlépe vyhovují jednotlivým typům golfových holí.

Tento konvence odsuzující postup vývoje nové technologie je v oblasti golfu zcela převratný. Musíme si uvědomit, že se jedná o první případ zapojení umělé inteligence v oblasti zlepšování výkonu golfového vybavení. Jedinečné interní mapování aplikace Flash Face se skládá z desítek jemných vln tekoucích od paty po špičku. Tyto vlnky soustavně spolupracují a významně zvyšují COR v oblasti středu úderové plochy. Tento úspěch vede k významnému zvýšení rychlosti míče při znatelném zvýšení vzdálenosti při každém úderu, což pomáhá citelně prodloužit vzdálenost, kterou jste doposud dosáhli i těmi nejdelšími drajvy.

Driver Epic Flash obsahuje také revoluční technologii Jailbreak, která ještě více přispívá k dosažení maximální rychlosti míčku a tím i k enormní vzdálenosti vašich úderů. Tato technologie je založena na integraci spojovacích prvků ve tvaru přesýpacích hodin, které spojují korunku hole s jejím spodkem a zabraňují tak nechtěné deformaci hlavy hole při každém úderu, která by vedla ke zbytečné ztrátě energie a snížení dosažené vzdálenosti. Díky kombinaci těchto dvou technologií se z Epic Flash stává nejvýkonnější a nejmodernější driver, který byl v bohaté historii firmy Callaway vytvořen.

Také v oblasti golfových míčků přináší firma Callaway pro rok 2019 několik důležitých novinek. Jmenujme například golfové míčky Supersoft Magna, které jsou o poznání větší než klasické golfové míčky. Díky tomu propůjčují golfovému hráči větší sebevědomí a umožňují mu snazší trefení golfového míčky při každém úderu. Další skvělé vlastnosti, které známe z klasické řady golfových míčků Supersoft, jako je úžasná měkkost a skvělý pocit ze hry s těmito míčky, zůstávají i zde zachovány.

Další novinkou jsou golfové míčky ERC Soft, které jsou po delším čase prvním novým zástupcem míčků Callaway mezi trojvrstvými golfovými míčky. Tyto míčky by měli zvolit ti hráči, kteří hledají jemný pocit ze hry a maximální kontrolu golfových úderů v oblasti greenu. Této kontrole napomáhá ryska, která je po obvodu míčku a která je prodloužením mířícího systému putteru. Hráči tak mohou dosáhnout stabilnějších patovacích úderů a jejich hra se stane více konzistentní.  

Tyto novinky, ale i mnoho dalších, naleznete na našich stránkách www.bestgolf.cz. Jsme autorizovaní prodejci této značky, proto u nás vždy naleznete originální golfové hole přímo od výrobce, a to za těch nejlepších podmínek.