Unikátní historický golfový driver - BEN SAYERS + Certifikát původu

Kód: HH428
6 220 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Unikátní historický golfový driver označený cleekmarkem golfového profesionála a oblíbeného trenéra, Bena Sayerse

Detailní informace

Detailní popis produktu

Unikátní historický golfový driver označený cleekmarkem golfového profesionála a oblíbeného trenéra, Bena Sayerse. Hole s touto značkou začaly být vyráběny po roce 1888, kdy Ben Sayers zazářil na British Open.

Ben Sayers se narodil roku 1856 v Edinburgu. Svůj pracovní život začal již v útlém věku jako akrobat, golfové hole se nedotkl až do svých 16. narozenin. Poté však jeho kariéra nabrala zdravé tempo, aby vyvrcholila roku 1888, kdy se umístil na druhém místě British Open. Tento úspěch mu umožnil dosáhnout dobré reputace, na jejímž základě vybudoval svůj byznys golfového trenéra. Ve svém počínání byl tak úspěšný, že v zimních měsících působil v Monte Carlu. Proslavil se také svým hráčským duchem, který ho během života svedl do několika zápasů s vysokými sázkami, ať už proti němu stál Wilie Park, Andrew Kirkaldy, Douglas Rolland a několikrát také Willie Campbell. Se svým švagrem Davie, Strathem si zahrál čtyřhru proti bratrům Kirkaldyovým.

Historické drivery se používaly, stejně jako dnes, jako hole pro první odpal z týčka. Vlastnostmi i vzhledem byly podobné dnešním driverům. Velikost hlavy nebyla pravidly nijak omezena, setkáme se tedy s drivery různě velkých hlav. Jejich loft se pohyboval mezi 6-12°.

Doplňkové parametry

Kategorie: HISTORICKÉ HOLE
Typ hole: Driver
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1888
Místo původu: Edinburg (Skotsko)
Profesionál: Ben Sayers
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: