CANN & TAYLOR historické golfové železo typu Niblick + Certifikát původu

Kód: HH189
1 490 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
9.3.2021

Originální historická golfová hůl typu Niblick od společnosti Cann & Taylor. Hůl má původní dřevěný shaft a renovovaný kožený grip.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální historická golfová hůl typu Niblick od společnosti Cann & Taylor. Hůl má původní dřevěný shaft a renovovaný kožený grip.

Společnost CANN & TAYLOR byla založena J. H. Taylorem, pětinásobným vítězem Open Championshipu a Georgem Cannem, který proslul jako skotský výrobce a designer golfových holí. Vymysleli celou řadu inovací, jako je například použití dubu k výrobě holí, nebo putter zvaný jako "billiard cushion". Společnost však neměla dlouhého trvání, neboť Canna zlákaly americké podnikatelské možnosti, proto se za nimi odstěhoval. J. H Taylor nadále působil ve výrobě golfových holí na vlastní pěst, když roku 1898 zakládá vlastní značku. Roku 1908 na tuto značku získává ochrannou známku.

Železa typu Niblick stojí na rozhraní mezi dnešními železy č. 9 a wedgemi. Tato historická železa byla používána na krátké a přesné rány při hře kolem grýnu. Ze sběratelského hlediska se jedná o velmi pěkné a ceněné hole, které může nalézt v celé řadě alternací. Některé z historických holí na sobě nesly i označení typu wedge, které se vžilo v moderním golfu. Hole typu Niblick s tímto označením jsou některými sběrateli hodně vysoko ceněné.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
Typ hole: Niblick
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1889
Místo původu: Sheen (Skotsko)
Výrobce: CANN & TAYLOR

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: