Historické golfové železo typu Niblick + Certifikát původu

Kód: HH224
1 890 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
2.10.2020

Originální historická golfová hůl typu Niblick od společnosti M. DONALD ltd. Hůl má původní hickory shaft a renovovaný kožený grip.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální historická golfová hůl typu Niblick od společnosti M. DONALD ltd. Hůl má původní hickory shaft a renovovaný kožený grip.

Železa typu Niblick stojí na rozhraní mezi dnešními železy č. 9 a wedgemi. Tato historická železa byla používána na krátké a přesné rány při hře kolem grýnu. Ze sběratelského hlediska se jedná o velmi pěkné a ceněné hole, které může nalézt v celé řadě alternací. Některé z historických holí na sobě nesly i označení typu wedge, které se vžilo v moderním golfu. Hole typu Niblick s tímto označením jsou některými sběrateli hodně vysoko ceněné.

Historické hole s dřevěnými shafty z hikorového dřeva se používaly až do 30. let minulého století, kdy je nahradily hole s ocelovými shafty. Hole se vyráběly v malých manufakturách, většinou ve Skotsku, ale i v Anglii a USA. Hlavy byly ručně či strojově kované, většinou s vyraženou značkou nebo jménem výrobce, prodejce či profesionála. Dřevěné shafty byly opatřeny koženou omotávkou. Dřeva měla hlavy vyrobené z tvrdých, většinou ovocných dřevin. Hlavy holí nebyly až do cca 1925 označovány čísly. Pro rozlišení loftu se používaly romantické názvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
Typ hole: Niblick
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1912
Místo původu: Skotsko
Výrobce: Donald M. ltd.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: