WILLIAM PHILPOT historické golfové železo typu Mashie + Certifikát původu

Kód: HH269
2 350 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
9.3.2021

Historické golfové železo typu Mashie, na kterém jsou patrné zbytky podpisu výrobce, kterým je Whilliam Philpot.Hůl má původní dřevěný shaft i kožený grip.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historické golfové železo typu Mashie, na kterém jsou patrné zbytky podpisu výrobce, kterým je Whilliam Philpot.Hůl má původní dřevěný shaft i kožený grip.Na holi jsou zároveň uvedeny iniciály G. W. L. u nichž se nám prozatím nepodařilo rozklíčovat, co znamenají.

Whilliam Philpot se narodil v Bidefordu. Své dětsství strávil v baště anglického golfu, kterou je Wstward Ho! Zde se naučil opravovat hole od tehdejšího klubového profesionála, kterým byl John Allan. Allan mu později nabídl místo ve své dílně. Philpot však místo toho odjel do Jižní Afriky, kde pro vládu pracoval jako supervisor během stavby budovy parlamentu. Po návratu se věnoval profesionální hře golfu a mezi lety 1899 a 1901 vyráběl své vlastní golfové hole. Od roku 1902 se stal asistentem Philipa Wynneho. Umírá roku 1932 ve Croydonu, když mu bylo 86 let. Až do své smrti byl hrajícím profesionálem. 

Historická železa typu mashie byla vyráběna v celé řadě variací a typů. Někteří sběratelé se zaměřují pouze na tato železa, která vydají na plnohodnotnou sbírku. Použitím a loftem je můžeme přirovnat k dnešním železům č. 4 až č. 6. Sloužila tedy pro středně dlouhé rány převážně při hře z fairwaye.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
Typ hole: Mashie
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1899
Místo původu: Anglie
Výrobce: William Philpot

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: