Historické golfové dřevo R. Forgan - St. Andrews + Certifikát původu

Kód: HH373
8 350 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
30.9.2020

Historické golfové dřevo typu Brassie od světoznámého výrobce golfových holí, kterým byl Robert Forgan.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historické golfové dřevo typu Brassie od světoznámého výrobce golfových holí, kterým byl Robert Forgan. Hůl má původní dřevěný shaft z hickoriového dřeva a je opatřena zrenovovaným původním gripem. 

Robert Forgan žil mezi lety 1824 až 1900 a za svého života se stal jedním z nejznámějších golfových výrobců na světě. Hole začal vyrábět v roce 1852. První výraznější úspěch zaznamenal v roce 1863, když vyrobil sadu holí pro prince z Walesu. Ten si jeho hole tak oblíbil, že R. Forgan vyráběl hole i pro další členy Waleské královské rodiny a v roce 1880 dokonce získal výsadu používat jako svou cleekmark princův znak (chochol se třemi pštrosími pery). V roce 1901 se z prince Walesu stává anglický král Edward VII, proto R. Forgan mění svou značku na královskou korunu, která byla používána do roku 1908. Roku 1926 firma pohlcuje skotského výrobce Jamese Spence a přebírá jeho cleekmark, kterou byla vlajka v jamce. Firma přecházela do vlastnictví následujících generací a uchovala se dodnes.

Hole typu brassie odpovídají dnešním fairwayovým dřevům č. 3 a jejich loft dosahoval hodnoty 12-17°. Jméno získala tato dřeva díky mosazné destičce (anglicky brass = mosaz), která chrání hlavu hole před odřením při hře z fairwaye.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová dřeva
Typ hole: Brassie
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1890
Místo původu: St. Andrews (Skotsko)
Výrobce: Robert Forgan

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: