Historické golfové dřevo Selected GEORGE SMITH + Certifikát původu

Kód: HH385
5 650 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
15.4.2021

Historické golfové dřevo typu Brassie, které vyrobil George Edward Smith, veterán první světové války a skotský golfový profesionál.

Detailní informace

Detailní popis produktu

George Edward Smith byl rodák z Lossiemouth, narozený v roce 1889. Byl asistentem svého budoucího obchodního partnera Alexe Marlinga ve společnostech Forres, Erskine a Bieldside. Jeho první jmenování profesionálem bylo v Balnagasku v roce 1912 a před první světovou válkou v Deeside v Bieldside. S Alexem Marlingem byl také partnerem v obchodním a sportovním obchodě Aberdeen Clubling Marling a Smith v Bridge Street.

Když přišla válka, Marling a Smith uzavřeli svůj obchod a připojili se k Gordon Highlanders. Smith byl v Ypres zraněn a zcela ohluchl. Také mu v obou nohou zůstaly zbytky šrapnelu. Přesto se stal profesionálem v klubu Moray a vyhrál skotské profesionální mistrovství, které hrál nad Gleneagles v roce 1922 emulací svého obchodního partnera Marlinge, který vyhrál v roce 1913.

Brassie wood je obdoba dnešního fairwayového dřeva. Své jméno dostal podle toho, že se na spodní část hlavy připevňovala mosazná (mosaz=brass) destička, která sloužila k ochraně hole při hře ze země. S tímto nápadem pravděpodobně přišel Tom Morris, první golfová superstar, vítěz čtyř z prvních 8 šampionátů Open. Historické hole Brassie jsou velice oblíbeným výstavním kouskem a na vaší zdi jistě rozproudí zajímavou konverzaci s přáteli. 

Doplňkové parametry

Kategorie: HISTORICKÉ HOLE
Typ hole: Brassie
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1920
Místo původu: Skotsko
Výrobce: George Edward Smith

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: