Historické golfové železo typu Mashie + Certifikát původu

Kód: HH160
2 450 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Historické golfové železo typu Mashie. Hůl má původní dřevěný hickory shaft a renovovaný kožený grip. Hůl na sobě nemá patrné žádné značení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historické golfové železo typu Mashie. Hůl má původní dřevěný hickory shaft a renovovaný kožený grip. Hůl na sobě nemá patrné žádné značení, proto je těžké posoudit rok její výroby, natož výrobce. Přesto může být pěkným golfovým dárkem, který splní svůj designový účel.

Historická železa typu mashie byla vyráběna v celé řadě variací a typů. Někteří sběratelé se zaměřují pouze na tato železa, která vydají na plnohodnotnou sbírku. Použitím a loftem je můžeme přirovnat k dnešním železům č. 4 až č. 6. Sloužila tedy pro středně dlouhé rány převážně při hře z fairwaye.

Historické hole s dřevěnými shafty z hikorového dřeva se používaly až do 30. let minulého století, kdy je nahradily hole s ocelovými shafty. Hole se vyráběly v malých manufakturách, většinou ve Skotsku, ale i v Anglii a USA. Hlavy byly ručně či strojově kované, většinou s vyraženou značkou nebo jménem výrobce, prodejce či profesionála. Dřevěné shafty byly opatřeny koženou omotávkou. Dřeva měla hlavy vyrobené z tvrdých, většinou ovocných dřevin. Hlavy holí nebyly až do cca 1925 označovány čísly. Pro rozlišení loftu se používaly romantické názvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
#sizes_table#: hidden
Typ hole: Mashie
Shaft: Hickory
Rok výroby: do 1930
Místo původu: Velká Británie
Výrobce: Neznámý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: