Historické golfové železo typu Mashie-Niblick 2 + Certifikát původu

Kód: HH173
3 750 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Historické golfové železotypu Mashie-Niblick. Tato hůl je malým unikátem, označení Mashie Niblick je totiž navíc doplněno číslem 2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historické golfové železotypu Mashie-Niblick. Tato hůl je malým unikátem, označení Mashie Niblick je totiž navíc doplněno číslem 2. Hůl má patrné zbytky označení výrobce, je na původním dřevěném hickory shaftu a má renovovaný kožený grip.

Samostatným typem golfových želez byly také golfové hole označované jako Mashie Niblick. Mashie Niblick lze na základě loftu a délky hole přirovnat k dnešnímu železu č. 7. Stejně jako dnešní železo č. 7 i jeho historická obdoba  byla nepostradatelnou a nejvíce využívanou součástí tehdejší golfové výbavy. Jeho četnost a snadná dostupnost mohou ubrat na sběratelské hodnotě těchto golfových želez, to však nemění nic na tom, že i mezi těmito holemi se vyskytují velmi pěkné a sběratelsky vysoko ceněné golfové hole.

Historické hole s dřevěnými shafty z hikorového dřeva se používaly až do 30. let minulého století, kdy je nahradily hole s ocelovými shafty. Hole se vyráběly v malých manufakturách, většinou ve Skotsku, ale i v Anglii a USA. Hlavy byly ručně či strojově kované, většinou s vyraženou značkou nebo jménem výrobce, prodejce či profesionála. Dřevěné shafty byly opatřeny koženou omotávkou. Dřeva měla hlavy vyrobené z tvrdých, většinou ovocných dřevin. Hlavy holí nebyly až do cca 1925 označovány čísly. Pro rozlišení loftu se používaly romantické názvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
#sizes_table#: hidden
Typ hole: Mashie Niblick
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1923
Místo původu: Skotsko
Výrobce: Neznámý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: