Historický golfový míček

Kód: HH286
850 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
30.9.2020

Starý a pěkný historický golfový míček z roku 1910, který má kosodélníkové dimply. Tento míček je britské velikosti a je ve stále dobrém stavu, který umožní jeho umístění v každé sbírce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Starý a pěkný historický golfový míček z roku 1910, který má kosodélníkové dimply. Tento míček je britské velikosti a je ve stále dobrém stavu, který umožní jeho umístění v každé sbírce.
 
Golfové míčky a jejich vývoj velmi úzce ovlivňují golf jako celek. Díky prudkému rozvoji technologií ve výrobě golfových míčků ve druhé polovině 19. století mohlo dojít i k prudkému rozvoji a rozšíření golfu. S tím, jak se míček stával stále více odolný a zároveň cenově dostupnější, mohl být golf provozován ve stále širších vrstvách obyvatel. Golfové míčky vyráběné z kůže a peří, které byly používány před rokem 1850, byly velmi náročné na výrobu a tedy i na náklady s tím spojené. Míčky z tohoto materiálu navíc nebyly příliš odolné, proto byla jejich spotřeba značná.
 
Až s příchodem průmyslové revoluce a s ní související industrializace Velké Británie v roce 1840 mohly být technologie na výrobu golfových míčků modernizovány. Díky tomu byl v roce 1848 poprvé vyroben míček gutta percha z kaučukové hmoty. Postupem času se pro tyto míčky vžilo jednodušší označení gutty. Výrobní náklady těchto golfových míčků byly oproti péřovým minimální, jejich odolnost naopak mnohonásobně převyšovala odolnost předchůdců. Nárůst obliby a používání gutta perchových míčků byl během let 1848 až 1850 tak masivní, že v roce 1850 došlo k absolutnímu vytlačení předchůdce gutta míčků, míčku péřového.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historické golfové míčky
Rok výroby: 1910
Místo původu: Velká Británie
Výrobce: Neznámý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: