COCHRANE'S LTD historické golfové železo typu Mashie Niblick + Certifikát původu

Kód: HH193
1 490 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
22.6.2021

Historická golfová hůltypu Mashie Niblick od společnosti Cochrane's LTD. na původním dřevěném hickory shaftu a původním gripu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historická golfová hůltypu Mashie Niblick od společnosti Cochrane's LTD. na původním dřevěném hickory shaftu a původním gripu.

Společnost Cochrane's ltd. působila ve skotském Edinburghu. Její zakladatel, J. P Cochrane byl původně výrobcem golfových míčků, které vyráběl od roku 1906. Roku 1915 se však pustil i do výroby golfových holí. Jako svou značku používal Bowline uzel, Rytíře nebo své iniciály JP ve velkém písmenu C. 

Samostatným typem golfových želez byly také golfové hole označované jako Mashie Niblick. Mashie Niblick lze na základě loftu a délky hole přirovnat k dnešnímu železu č. 7. Stejně jako dnešní železo č. 7 i jeho historická obdoba  byla nepostradatelnou a nejvíce využívanou součástí tehdejší golfové výbavy. Jeho četnost a snadná dostupnost mohou ubrat na sběratelské hodnotě těchto golfových želez, to však nemění nic na tom, že i mezi těmito holemi se vyskytují velmi pěkné a sběratelsky vysoko ceněné golfové hole.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
Typ hole: Mashie Niblick
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1919
Místo původu: Edinburg (Skotsko)
Výrobce: J. P. Cochrane

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: