KENBAR historické železo Mashie + Certifikát původu

Kód: HH256
3 150 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Originální historická golfová hůl typu Mashie. Jméno výrobce není z hole bohužel čitelné.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální historická golfová hůl typu Mashie. Jméno výrobce není z hole bohužel čitelné. Hůl se dochovala na původním dřevěném hickory shaftu a má původní kožený grip.

Hole typu Mashie byly vymyšleny v 80. letech 19. st. (pravděpodobně Georgem Forresterem z Ellie). Byla doporučována jako ideální hůl pro začátečníky a měla mnoho výhod. Protože měla kratší hlavu, skvěle se s ní hrálo z vysoké trávy a do jisté míry nahradila lofting iron. Skutečně populární se však stala až potom, co její mnohé přednosti předvedl J. H. Taylor na Open v roce 1894.

Historické hole s dřevěnými shafty z hikorového dřeva se používaly až do 30. let minulého století, kdy je nahradily hole s ocelovými shafty. Hole se vyráběly v malých manufakturách, většinou ve Skotsku, ale i v Anglii a USA. Hlavy byly ručně či strojově kované, většinou s vyraženou značkou nebo jménem výrobce, prodejce či profesionála. Dřevěné shafty byly opatřeny koženou omotávkou. Dřeva měla hlavy vyrobené z tvrdých, většinou ovocných dřevin. Hlavy holí nebyly až do cca 1925 označovány čísly. Pro rozlišení loftu se používaly romantické názvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
#sizes_table#: hidden
Typ hole: Mashie
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1910-1915
Místo původu: Velká Británie
Výrobce: Neznámý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: