JAMES GOURLAY historické golfové železo typu mashie + Certifikát původu

Kód: HH263
5 900 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Historické golfové železo typu Mashie od renomovaného výrobce Jamese Gourlaye. Hůl má původní dřevěný hickory shaft a kožený grip v dobrém stavu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historické golfové železo typu Mashie od renomovaného výrobce Jamese Gourlaye. Hůl má původní dřevěný hickory shaft a kožený grip v dobrém stavu.

James Gourlay se narodil roku 1860 ve skotském Carnoustie. Začínal jako kovář, postupně se však přeorientoval na výrobce golfových holí. Kromě výroby vlastních holí, na které používal značku půlměsíce s kolečkem nebo hvězdou, dodával hlavy holí i celé řadě dalších výrobců. Jedním z nich byl i Robert Simpson, pro kterého vyrobil i tuto hlavu hole. U holí vyráběných pro tohoto výrobce pak jako "cleek mark" používal kotvu. Tím chtěli oba spolupracovníci vyzdvihnout svůj původ v přístavním městě Carnoustie

Jedna z příhod v jeho kovárně, která se udála roku 1907 ilustruje, jak nebezpečná byla tenkrát výroba golfových holí. Nový brusný kámen zanechán bez dozoru a možná spuštěn na příliš vysoké obrátky, se utrhl ze svého ukotvení a zabil jednoho člena klubu Johna Farquharsona Murraye, a zranil dalšího Davida Morrisa. Murrayova dcera i otec hledali finanční podporu podle Workmenova zákona o odškodnění. Soudce zjistil, že Murrayův otec nebyl na něm závislý, a přiznal pouze náklady na pohřeb ve výši cca pěti liber. Margaret, jeho dcera, získala 144 £.

Rok po této nehodě umírá i sám James Gourlay, a to na následky nevydařené operace dvanáctníkového vředu.  V místních novinách bylo oznámeno, že v podnikání bude pokračovat jeho vdova paní Christina Burnessová nebo James Gourlay junior, který ve firmě pracoval až do roku 1925, kdy emigroval do Kanady.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
#sizes_table#: hidden
Typ hole: Mashie
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1905
Místo původu: Carnoustie (Skotsko)
Výrobce: James Gourlay

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: