Historické golfové železo typu Maxwell Mashie + Certifikát původu

Kód: HH437
4 775 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
27.2.2024

Historické golfové železo typu Mahie s Maxwell designem od Williama Gibsona. Hůl má původní dřevěný hickory shaft a kožený grip ve výborném stavu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historické golfové železo typu Mahie s Maxwell designem od Williama Gibsona. Hůl má původní dřevěný hickory shaft a kožený grip ve výborném stavu.

William Gibson zahájil výrobu golfových holí se svým obchodním partnerem Stirlingem roku 1887 v Edinburghu. V počátcích firma vystupovala pod obchodním názvem Stirling & Gibson. Po smrti Stirlinga v roce 1899 firma změnila název na William Gibson & Co. a roku 1903 přesídlila do Kinghornu. W. Gibson byl ve své době velmi uznávaný, vlastnil několik patentů. Jako první vyráběl golfové hole s přírubou či Genii irons, které si patentoval. Jako svou cleekmark používal pěticípou hvězdu, která byla do roku 1925 prázdná, po tomto používal plnou hvězdu. V 20. letech byla jeho firma největší manufakturou na výrobu golfových holí na světě. Zánik firmy je datován do roku 1955, kdy firma podstoupila dobrovolnou likvidaci. 

Design označovaný jako Maxwell je velmi oblíbený zejména u golfových želez, zřídka i u golfových putterů z počátků 20. století. Tento design spočívá ve zdobných otvorech, které jsou vyříznuty do krčku hole. Děr bývá nejčastěji 11 až 14.

Hole typu Mashie byly vymyšleny v 80. letech 19. st. (pravděpodobně Georgem Forresterem z Ellie). Byla doporučována jako ideální hůl pro začátečníky a měla mnoho výhod. Protože měla kratší hlavu, skvěle se s ní hrálo z vysoké trávy a do jisté míry nahradila lofting iron. Skutečně populární se však stala až potom, co její mnohé přednosti předvedl J. H. Taylor na Open v roce 1894.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
#sizes_table#: hidden
Typ hole: Maxwell Mashie
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1900
Místo původu: Edinburg (Skotsko)
Výrobce: William Gibson

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: