Historické golfové železo typu Maxwell Niblick + Certifikát původu

Kód: HH438
3 750 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
26.10.2020

Originální historická golfová hůl typu Mashie s maxwell designem. Hůl byla vyrobena v St. Andrews neznámým výrobcem a má původní dřevěný shaft a původní nerenovovaný kožený grip.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální historická golfová hůl typu Mashie s maxwell designem. Hůl byla vyrobena v St. Andrews neznámým výrobcem a má původní dřevěný shaft a původní nerenovovaný kožený grip.

Historická železa typu mashie byla vyráběna v celé řadě variací a typů. Někteří sběratelé se zaměřují pouze na tato železa, která vydají na plnohodnotnou sbírku. Použitím a loftem je můžeme přirovnat k dnešním železům č. 4 až č. 6. Sloužila tedy pro středně dlouhé rány převážně při hře z fairwaye.

Design označovaný jako Maxwell je velmi oblíbený zejména u golfových želez, zřídka i u golfových putterů z počátků 20. století. Tento design spočívá ve zdobných otvorech, které jsou vyříznuty do krčku hole. Děr bývá nejčastěji 11 až 14.

Historické hole s dřevěnými shafty z hikorového dřeva se používaly až do 30. let minulého století, kdy je nahradily hole s ocelovými shafty. Hole se vyráběly v malých manufakturách, většinou ve Skotsku, ale i v Anglii a USA. Hlavy byly ručně či strojově kované, většinou s vyraženou značkou nebo jménem výrobce, prodejce či profesionála. Dřevěné shafty byly opatřeny koženou omotávkou. Dřeva měla hlavy vyrobené z tvrdých, většinou ovocných dřevin. Hlavy holí nebyly až do cca 1925 označovány čísly. Pro rozlišení loftu se používaly romantické názvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
Typ hole: Maxwell Mashie
Shaft: Hickory
Rok výroby: cca 1880
Místo původu: St. Andrews (Skotsko)
Výrobce: Neznámý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: