W. L. RITCHIE historické golfové železo typu Mashie + Certifikát původu

Kód: HH257
3 300 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Historické golfové železo typu Mashie, které bylo vyrobeno W. L. Ritchiem kolem roku 1920. Hůl vypadá velmi pěkně, má původní dřevěný hickory shaft a renovovaný kožený grip.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historické golfové železo typu Mashie, které bylo vyrobeno W. L. Ritchiem kolem roku 1920. Hůl vypadá velmi pěkně, má původní dřevěný hickory shaft a renovovaný kožený grip. Výrobce je u této hole velmi snadno identifikovatelný díky značce květu lilie, která je dobře patrná.

Hole typu Mashie byly vymyšleny v 80. letech 19. st. (pravděpodobně Georgem Forresterem z Ellie). Byla doporučována jako ideální hůl pro začátečníky a měla mnoho výhod. Protože měla kratší hlavu, skvěle se s ní hrálo z vysoké trávy a do jisté míry nahradila lofting iron. Skutečně populární se však stala až potom, co její mnohé přednosti předvedl J. H. Taylor na Open v roce 1894.

Historické hole s dřevěnými shafty z hikorového dřeva se používaly až do 30. let minulého století, kdy je nahradily hole s ocelovými shafty. Hole se vyráběly v malých manufakturách, většinou ve Skotsku, ale i v Anglii a USA. Hlavy byly ručně či strojově kované, většinou s vyraženou značkou nebo jménem výrobce, prodejce či profesionála. Dřevěné shafty byly opatřeny koženou omotávkou. Dřeva měla hlavy vyrobené z tvrdých, většinou ovocných dřevin. Hlavy holí nebyly až do cca 1925 označovány čísly. Pro rozlišení loftu se používaly romantické názvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
#sizes_table#: hidden
Typ hole: Mashie
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1920
Místo původu: Londýn (Anglie)
Výrobce: W. L. Ritchie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: