JAMES GOURLAY historické golfové driving iron + Certifikát původu

Kód: HH503
4 850 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Historické golfové drivingové železo od renomovaného výrobce Jamese Gourlaye. Hůl má původní dřevěný hickory shaft a kožený grip v dobrém stavu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historické golfové drivingové železo od renomovaného výrobce Jamese Gourlaye. Hůl má původní dřevěný hickory shaft a kožený grip v dobrém stavu.

James Gourlay se narodil roku 1860 ve skotském Carnoustie. Začínal jako kovář, postupně se však přeorientoval na výrobce golfových holí. Kromě výroby vlastních holí, na které používal značku půlměsíce s kolečkem nebo hvězdou, dodával hlavy holí i celé řadě dalších výrobců. Jedním z nich byl i Robert Simpson, pro kterého vyrobil i tuto hlavu hole. U holí vyráběných pro tohoto výrobce pak jako "cleek mark" používal kotvu. Tím chtěli oba spolupracovníci vyzdvihnout svůj původ v přístavním městě Carnoustie

Jedna z příhod v jeho kovárně, která se udála roku 1907 ilustruje, jak nebezpečná byla tenkrát výroba golfových holí. Nový brusný kámen zanechán bez dozoru, a možná spuštěn na příliš vysoké obrátky, se utrhl ze svého ukotvení a zabil jednoho člena klubu Johna Farquharsona Murraye, a zranil Davida Morrisa. Murrayova dcera i otec hledali finanční podporu podle Workmenova zákona o odškodnění. Soudce zjistil, že Murrayův otec nebyl na něm závislý, a přiznal pouze náklady na pohřeb ve výši cca pěti liber. Margaret, jeho dcera, získala 144 £.

Rok po této nehodě umírá i sám James Gourlay, a to na následky nevydařené operace dvanácterníkového vředu.  V místních novinách bylo oznámeno, že v podnikání bude pokračovat jeho vdova paní Christina Burnessová nebo James Gourlay junior, který ve firmě pracoval až do roku 1925, kdy emigroval do Kanady.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
#sizes_table#: hidden
Typ hole: Driving iron
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1906
Místo původu: Carnoustie (Skotsko)
Výrobce: James Gourlay
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: