WILLIAM GIBSON Historické golfové železo typu Niblick + Certifikát původu

Kód: HH432
4 490 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
25.1.2022

Unikátní historické golfové železo typu Niblick se specifickým zahnutím krčku, které bylo vyrobeno pod záštitou společnosti William Gibson golfovým profesionálem Williamem Hallamem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Unikátní historické golfové železo typu Niblick se specifickým zahnutím krčku, které bylo vyrobeno pod záštitou společnosti William Gibson golfovým profesionálem Williamem Hallamem.

William Gibson zahájil výrobu golfových holí se svým obchodním partnerem Stirlingem roku 1887 v Edinburghu. V počátcích firma vystupovala pod obchodním názvem Stirling & Gibson. Po smrti Stirlinga v roce 1899 firma změnila název na William Gibson & Co. a roku 1903 přesídlila do Kinghornu. W. Gibson byl ve své době velmi uznávaný, vlastnil několik patentů. Jako první vyráběl golfové hole s přírubou či Genii irons, které si patentoval. Jako svou cleekmark používal pěticípou hvězdu, která byla do roku 1925 prázdná, po tomto používal plnou hvězdu. V 20. letech byla jeho firma největší manufakturou na výrobu golfových holí na světě. Zánik firmy je datován do roku 1955, kdy firma podstoupila dobrovolnou likvidaci. 

William Hallam, narozený v roce 1878, vyrostl v Birkdale a ve 13 letech se stal vyučeným plechovým dělníkem. V 90. letech 20. století žila jeho rodina v blízkosti nového golfového klubu Birkdale Hills. Roku 1901 se Hallam stal profesionálem klubu. Jeho mladší sestra byla v klubu stevardkou. V roce 1899 byl Hallam pozván, aby pomohl s návrhem a plánováním nového golfového hřiště v Ormskirk. Hřiště mělo být umístěno na části New Parku, a sice na pozemku náležejícím Lathom Estate. Vedoucím projektu byl jmenován anglický golfový profesionál Harold Hilton, přičemž Hallam mu byl odborným poradcem. V prvních letech 20. století si připsal řadu startů na Open Championships. Před první světovou válkou začal vyrábět a opravovat hole pro společnost William Gibson and company. Během první světové války narukoval a sloužil ve Francii. Po návratu z války navázal na svou dráhu profesionála v klubu Ormskirk, kde působil po zbytek svého života. Zemřel v Lyndale roku 1933.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historická golfová železa
Typ hole: Niblick
Shaft: Hickory
Rok výroby: 1915
Místo původu: Ormskirk (Anglie)
Výrobce: William Hallam

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: