Jak vybrat golfové pojištění

Proč mít vždy uzavřené pojištění GolfPlan než půjdu hrát golf?

V tomto článku se paradoxně nedozvíte, jak by mělo vypadat nejlepší golfové pojištění na světě. Ale pokusíme se vám poradit, jak vyhodnotit, které golfové pojištění je nejlepší právě pro vás. Proč si vybrat GolfPlan, co všechno si pojistit a proč byste se na to neměli vykašlat.

Určitě každý z vás znáte ten pocit, kdy vnitřně dobře víte, že byste měli mít při golfu pojištění, ale stále ho ještě nemáte? Možná bylo málo času, možná jste se ještě nerozhodli, co a které by bylo to pravé ořechové. Nebo jednoduše nevíte, jak si ho sjednat, co vše obsahuje a jak si ho nastavit. Sice na to sem tam pomyslíte jednou, dvakrát či párkrát za sezónu, ale ten pocit ve vás stále hlodá co když…

Máme pár rad, které vám pomůžou konečně udělat rozhodnutí a vybrat pro sebe to nejlepší golfové pojištění.

Proč golfové pojištění potřebujete

Když si koupíte auto, pořídíte dům, koupíte si nové drahé kolo, luxusní dovolenou nebo jinou hmotnější věc, bez mrknutí oka si je vždy pojistíte.

Ale co když sobě nebo manželce koupíte nové golfové hole či golfový vozík za desetitisíce nebo i stotisíc a někdo jí ho ukradne? Co když si vaši výbavu při hře poškodíte, co když ji někdo poškodí vám? Co se stane, když někoho trefíte a zraníte? Můžete se také zranit vy! Co bude, když nebudete moci hrát a zaplatili jste klubu poplatky a členství za desetitisíce nebo vám letecká společnost poškodí travel bag s holemi?

Řada lidí v takových chvílích paradoxně váhá, jestli sebe a svou golfovou výbavu pojistit. A v tom je právě ten problém!

Pojďme to vzít vylučovací metodou. Golfové pojištění pravděpodobně nepotřebujete, pokud víte, že:

- jste nesmrtelní a nikdy sebe ani nikoho nemůžete zranit,

- jste jediný dědic strýčka Skrblíka a peníze za nové golfové vybavení jsou vám fuk,

- jste jediní, kdo ví, která čísla padnou v nejbližším losování Sazky a proto neřešíte nic,

- víte moc dobře, že vaše škody na majetku nebo zdraví zaplatí vždy manželka nebo vaše děti

- víte moc dobře, že když se něco stane, postará se o vše stát. Pokud tušíte, že nic z výše uvedeného nevyjde, čtěte dál.

Jak vypadá kvalitní golfové pojištění

Mohlo by se zdát, že to nejlepší golfové pojištění kryje všechny situace, které vás nebo vaši rodinu můžou při golfu potkat. Odškodní vás za každý nepovedený odpal a za každé bogey na jamce, když se zraníte pokryje náklady vaší domácnosti na dalších 25 let, a ještě k tomu například splatí vaši hypotéku nebo úvěr na auto. Zní to jako z pohádky, ale bohužel to taky ve světě pohádek zůstane. Golfové pojištění není jako „Stolečku, prostři se!“, aby při každém problému při golfu vyplatí nějaké peníze. Takové pojištění by vás navíc ročně stálo minimálně tolik, co nové golfové hole značky Honma. Ve skutečnosti by se vám vůbec vlastně nevyplatilo.

Ideální a kvalitní golfové pojištění je takové, které si můžete v klidu dovolit, a přitom vás i vaše golfové vybavení účinně chrání. Z rodinného rozpočtu neukrojí příliš, ale bude krýt všechny nejzásadnější situace, které při golfu můžete zažít. Tedy chvíle, kdy vy přijdete o příjmy kvůli zranění při golfu, kdy přijdete o zaplacené peníze za členství pokud se zraníte a nebudete moci hrát po zbytek sezóny, pokud způsobíte někomu škodu na zdraví nebo majetku, někdo vám odcizí golfové vybavení, dojde k poškození golfového vybavení a dalším rizikům.

Jak se golfově pojistit dobře a levně

Zamyslete se nad tím, co budete dělat, když některé z 18-ti pojistných rizik, které GolfPlan pojištění obsahuje nastane. Pokud nemáte žádnou finanční rezervu, GolfPlan vám nebo za vás může ihned vyplatit pojistné plnění.

Pokud se ale živíte rukama, podnikáte nebo byste své povolání nemohli vykonávat z důvodu zranění, které nastalo při golfu, sjednejte si opět pojištění neprodleně. Pojištění úrazu, které je jedním z 18-ti pojistných rizik a zahrnuje v sobě náhodnou smrt, ztrátu končetiny, ztrátu zraku, trvalou pracovní neschopnost, stomatologická ošetření nebo hospitalizaci v nemocnici vás chrání až do výše 1.5 miliónu.

Proto je toto riziko už v základním a nejlevnějším balíčku golfového pojištění.

A ještě tři tipy, jak si pojištění můžete zlevnit:

1. Sjednejte si ho na delší období než 1 rok – jinými slovy za každý rok získáte slevu 5%, proto při pojištění na 3 roky získáte 10% slevu.

2. Pojistěte se celá rodina a opět ušetříte až 20%.

3. Pojistěte si adekvátně vše dle hodnoty vašeho golfového vybavení.

Jak vybrat tu správnou pojišťovnu a proč GolfPlan?

Většina pojistných produktů jednotlivých pojišťoven si je hodně podobných. Abyste poznali, v čem se liší, zkontrolujte u každého pojistného rizika přinejmenším definici a rozsah pojistné události. S čistým svědomím a znalostí trhu, můžeme říci, že rozsah pojistných krytí, limitů, které zahrnuje pojištění GolfPlan žádná z pojišťoven na českém trhu neposkytuje. Zjistěte si kolik zákazníků její pojištění využívá, jak jsou spokojeni a jak vyplácí pojistné události.

Pozor si určitě dejte na sazebník poplatků. Vždy volte pojišťovnu, která si neúčtuje žádné poplatky za změnu pojištění nebo jeho ukončení tak jako v případě GolfPlanu. Ptejte se také, jak můžete změny golfového pojištění nebo jeho ukončení provést. Ideální je, když můžete všechno vyřešit online. Dnes už má málokdo čas a chuť navštěvovat pobočky nebo vysedávat s poradcem na kafi.

Takže kde a jak si pojištění sjednat?

V podstatě máte pouze 4 možnosti.

1. Domluvit si termín schůzky a fyzicky navštívit pobočku GolfPlan na Praze 4.

2. Zavolat na pobočku GolfPlan a telefonicky s operátorem pojištění sjednat, vše vám přijde na váš email a následně ho autorizovat platbou.

3. Využit partnerských webových stránek - golfových hřišť i eshopů, které mají na svém webu umístěný online formulář pro sjednání pojištění GolfPlan.

4. Sjednat si pojištění online přímo na webu GolfPlan.cz. Dnes můžete celou pojistnou smlouvu sjednat online na pár kliknutí a za několik málo minut.

Změny v životě, ale i v pojistné smlouvě

Nejlepší pojištění je takové, které se mění tak, jak se mění váš život, hra i vaše golfové vybavení a vaše aktuální potřeby. Golfové pojištění je možné změnit v průběhu ale i při výročí pojistné smlouvy. Pokud si tedy zakoupíte nové golfové vybavení nebo změníte adresu bydliště, určitě doporučujeme tyto změny online provést.

A teď je už konec všem výmluvám a prokrastinaci. Teď už víte, jak na to. Pokud vám záleží na vás a vašem golfovém vybavení a jste ohleduplní k ostatním golfistům, pojistěte se. A nebojte se, že uděláte chybu. Vaše pojištění nebude navždy vytesané do kamene. Kdykoli ji můžete upravit, doplnit nebo přizpůsobit. Určitě to časem oceníte, ale hlavně: budete mít hotovo, úkol splněn a můžete si užívat ten klid a pohodu v duši při každém odpalu a na jakémkoliv golfovém hřišti na světě.

Rádi byste se ještě na něco doptali? Nebo si už chcete sjednat golfové pojištění, ale nejste si jistí některým krokem v procesu? Bez obav se obraťte na zákaznickou péči GolfPlan.cz. Se vším vám poradí – od toho tady také jsou.